Čudežni Feliks obnova Začetek romana se začne s smrtjo podjetnika Kalmusa, ki ob smrti zapusti dve hčerki, dvanajstletno Hedo in štirinajstletno Erno, ter ženo Štefanijo. Še pred smrtjo pa podari svoji hčeri Erni ročno uro, ki pa jo prestreže njena mama in jo shrani na neko mesto. Pogreba se je udeležilo veliko ljudi, z družino pa po pogrebu ostane družinski prijatelj Skobenski, … [Preberite več...]
Andrej Hieng
Andrej Hieng je bil slovenski pisatelj, dramatik, scenarist in dramaturg. Rodil se je 17. februarja 1925, v Ljubljani, v meščanski družini, kot eden izmed šestih otrok.
Leta 1946 je odšel na služenje vojaškega roka, kjer je veliko prebiral pesmi od Mileta Kačiča. Prijateljeval pa je tudi s Herbertom Grunom. Študiral je na ljubljanski Akademiji za igralsko umetnost, smer režija. Bil je tudi režiser v Prešernovem gledališču v Kranju, kasneje pa v Slovenskem ljudskem gledališču v Celju.
Od leta 1961 je deloval, kot svobodni umetnik in režiser v raznih gledališčih. Med leti 1983 in 1988 je prevzel vodjo umetniškega vodja celjskega gledališča, nato pa leta 1988 v ljubljanski Drami.
Imel je dve hčeri, od katerih je ena režiserka, ena pa pisateljica. Heing je za svoja dela prejel več nagrad. Umrl je 17. januarja 2000, v Ljubljani.
Njegova najbolj znana dela so: Planota (1961), Gozd in pečina (1966), Čarodej (1976), Čudežni Feliks (2009), Cortesova vrnitev (1969), Lažna Ivana (1973).